Dan obojen poduzetništvom

Autor: Željka Geto, 31. 10. 2019.

U Ekonomskoj školi Vukovar održan je događaj pod nazivom Dan obojen poduzetništvom. Predstavljeni su proizvodi izrađeni od recikliranih materijala, a održan je i okrugli stol na temu Implementacija poduzetništva u nastavi te umrežavanje s lokalnim poduzetnicima.

Cilj predstavljanja učeničkih aktivnosti odnosno predstavljanje vježbeničkih tvrtki i prakse kod poduzetnika je upoznavanje poduzetnika grada Vukovara s radom učenika i njihovim postignućima tijekom obrazovanja, a svrha okruglog stola bila je okupiti lokalne poduzetnike koji sudjeluju kao partneri u projektu Praksa kod poduzetnika „Poduzmi“ kao lokalne dionike grada Vukovara s kojima ova škola planira razmijeniti poduzetnička iskustva te unaprijediti buduću suradnju.

- Ove radionice dio su aktivnosti koje imaju za cilj kod učenika razviti kreativnost, stvaralaštvo i poduzetnički potencijal temeljen na održivom razvoju – pojasnila je ravnateljica Ekonomske škole Mira Majstorović.
Projekt Sinergija održivog razvoja i poduzetničke aktivnosti u školskim klupama na području grada Ekonomska škola Vukovar provodi u suradnji s PRONI Centrom, a sufinancira ga Ured za udruge Vlade RH, kroz Švicarsko-hrvatski program suradnje.

Osim radionica, učenicima su u gostima bili i poduzetnici s kojima surađuju već treću godinu i kojima su predstavili svoje proizvode, vježbeničke tvrtke te projekt Praksa kod poduzetnika. Održan je i Okrugli stol na temu„Implementacija poduzetništva u nastavi te umrežavanje s lokalnim poduzetnicima“, a poduzetnik Mario Bajto održao je predavanje o svom poduzetničkom putu.

Izvor: Radio Vukovar

« Travanj 2020 »