Logo projekta Praksa kod poduzetnika

Autor: Marija Bratonja, 9. 9. 2017.

Zahvaljujući prof.Ivanu Lešu, koji ga je osmislio i izradio, projekt Praksa kod poduzetnika dobio je službeni logo. U nastavku pročitajte što je prof.Leš rekao o samom procesu nastanka loga i njegovom izgledu. Još jednom mu se zahvaljujemo što je na ovaj način pomogao da projekt bude prepoznat ne samo u našoj školi, već i gradu, a i šire...

"Logo projekta "Praksa kod poduzetnika" osmišljen je da svojim stilom i elementima prati sam projekt. Budući da je cilj projekta stvoriti novi pristup prakse učenika ekonomista kod poduzetnika, čime bi se osigurala kvalitetnije odrađena praksa i bolje osposobljavanje učenika za kasniji samostalan rad, logo treba prenijeti tematiku novih ideja, pozitivne energije i poduzetničkog zaleta, odnosno motivacije kod učenika i njihovih mentora, ali i kod poduzetnika.

U tu svrhu kreiran je logo koji je ugrubo okrugao, pa time prikladan za primjenu na nizu tradicionalnih i modernih medija (od posjetnica, preko tiska na papir i tekstil, do objava loga na digitalnim medijima). Odabrane su osnovne boje - svijetle nijanse plave i narančaste, koje, osim što su međusobno komplementarne, imaju određeni psihološki utjecaj vedrine i topline, što možemo lako povezati s našim učenicima.

Osnovni i glavni element loga je žarulja, kao općeprihvaćeni simbol novih ideja, ali pretvorena u raketu u uzletu, što simbolizira uzlet i napredak, a često se može naći i kao simbol za moderne tvrtke i start-upove.

Logo dolazi u osvnovnoj verziji u boji i u pojednostavljenoj, jednobojnoj (crno-bijeloj) verziji, kako bi se lakše mogao prilagoditi različitim površinama za tisak te kako bi bio jasno prepoznatljiv čak i ako je tiskan u malim dimenzijama.", prof.Leš

« Listopad 2017 »