Klik-navika odgovornog ponašanja

Autor: Marija Bratonja, 8. 10. 2017.

U Ekonomskoj školi Vukovar u petak je za sve učenike trećih i četvrtih razreda prezentiran program "KLIK - navika odgovornog ponašanja", u sklopu kojega je učenicima održano predavanje o sigurnosti u prometu, a nakon čega su se učenici okušali u simulatoru prevrtanja...

Preventivno – edukativni program ˝Klik – navika odgovornog ponašanja˝ namijenjen je mladim ljudima, učenicima trećih i četvrtih razreda srednjih škola. Osnovna namjena programa je stjecanje znanja i kompetencija o sigurnosnim i zaštitnim mjerama i radnjama prije i za vrijeme upravljanja (ili prevoženja) vozilom, kao i razvoj vještina odgovornog i sigurnog ponašanja u prometu.

Sadržaj programa realiziran je u trajanju od dva školska sata.

U prvom dijelu programa, u školskoj dvorani, Stručnjaci Ureda sigurnosti cestovnog prometa Hrvatskog autokluba Zagreb, održali su učenicima interaktivno predavanje na kojemu su objasnili potrebu korištenja sigurnosnog pojasa u prometu.

U drugom dijelu, instruktori HAK-a učenicima su prezentirali efekte prometnih nezgoda na simulatoru prevrtanja koji je, sudeći po redu čekanja, učenicima bio izuzetno zanimljiv.

Kako mladi ljudi predstavljaju jednu od najrizičnijih skupina u prometu, nadamo se kako će iskustva i znanja stečena provedbom ovoga projekta naši učenici znati iskoristiti u praksi te kako će razviti vještine odgovornog i sigurnog ponašanja u prometu.

« Prosinac 2017 »