Posjet štićenika Zajednice Cenacolo

Autor: Marija Bratonja, 18. 12. 2017.

Svake godine, u razdoblju od 15. studenoga do 15. prosinca, u Republici Hrvatskoj obilježava se Mjesec borbe protiv ovisnosti. Obilježavanjem mjeseca borbe protiv ovisnosti želi se upozoriti cjelokupnu javnost na problem zlouporabe svih sredstava ovisnosti. Također, želi se potaknuti sve čimbenike u društvu na aktivnu borbu protiv ovisnosti poduzimanjem različitih zajedničkih aktivnosti...

Provođenjem različitih aktivnosti, Ekonomska škola Vukovar se svake godine aktivno uključuje u obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti.

U petak, 15. prosinca 2017., u sportskoj dvorani naše škole održano je predavanje za sve učenike prvih i drugih razreda. Predavanje su održali štićenici zajednice Cenacolo iz Šarengrada.

U dvosatnom predavanju momci iz zajednice podijelili su s našim učenicima osobne životne priče i osobna iskustva s raznim oblicima ovisnosti: drogom, alkoholizmom, kockanjem, prekomjernim trošenjem novaca i sl. Izlaz iz situacija ovisnosti ovi momci pronašli su u vjeri prema Bogu i upravo je vjera ta koja im je, prema njihovim riječima, dala potpuno novi život koji sada žive i o njemu svjedoče ljudima oko sebe. Posebno je naglašeno kako danas u Zajednicu Cenacolo ne dolaze samo ovisnici o ˝klasičnim˝ ovisnostima, kao što su droga, alkohol i kocka nego sve više mladih ljudi koji su suočeni sa ovisnostima modernog društva, kao što su ovisnost o kompjuterima, mobitelima i sl., a što sve dovodi do socijalne izolacije i osjećaja nezadovoljstva vlastitim životom. Učenici su zainteresirano pratili ovo emotivno predavanje, a nakon završenih svjedočanstava postavljali su pitanja.

Nadamo se kako su životne priče ovih hrabrih momaka doprle do umova i srca naših učenika i kako će im one biti poticaj da svoj život očuvaju od sličnih poroka.

Damir Kruljac, prof. def.

« Travanj 2018 »