Humanitarna akcija VUKOVARCI VUKOVARCIMA!

Autor: Željka Geto, 18. 10. 2018.

Povodom Međunarodnog dana borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti, učenici Volonterskog kluba naše škole: Jovana Mićanović (2.a), Vesna Topić (2. c), David Mrđanov (2. d), Ivan Lovrić (2. e), Marija Vajncetler (2. e), Martin Jakubovski (3. g), Tamara Prečanica (3. a), te Donika Krasnići i Nikolina Kalinić (pomoćnice u nastavi), zajedno sa ravnateljicom Mirom Majstorović, stručnim suradnikom Damirom Kruljcem i nastavnicima Sanjom Slijepčević,  Mirjanom Mirković i Jelenom Vukosavljević proveli su humanitarnu akciju pod nazivom: ˝Vukovarci-Vukovarcima˝.

Akcija je provedena na sam Međunarodni dan borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti, 17. listopada 2018. god., u središtu grada, zahvaljujući Gradu Vukovaru koji nam je osigurao lokaciju i besplatno korištenje gradskih štandova.

Najvažniji ciljevi akcije bili su: ukazati na gorući problem siromaštva i socijalne isključenosti, razviti kod učenika empatiju i potrebe pomaganja siromašnima te prikupiti hranu i osnovne higijenske potrepštine za najsiromašnije građane našega grada.

Akciji su se odazvali i u njoj sudjelovali brojni građani i relevantne institucije, od kojih je potrebno istaknuti : vukovarsko-srijemskog dožupana gosp. Damira Barnu, Gradsku knjižnicu Vukovar te OŠ Siniše Glavaševića i OŠ Mitnica. Medijski pokrovitelji akcije bili su Hrvatski radio Vukovar i Vukovarske novine, a značajan doprinos akciji dao je Radio Dunav.

Prikupljena hrana i higijenske potrepštine proslijeđene su Socijalnoj samoposluzi Grada Vukovara, gdje je procijenjena njezina vrijednost u iznosu oko 7.000,00 kn. No ovaj iznos nije i konačan pošto se akcija prikupljana hrana i higijenskih potrepština nastavlja do kraja tjedna.

Koristim prigodu zahvaliti se svima koji su dali i najmanji doprinos ovoj akciji, no prije svega našim učenicima, koji su na sam dan akcije pokazali takav entuzijazam i sreću što su dio akcije i što svojim dobrovoljnim radom mogu pridonijeti akciji, da mi ostaje jedino konstatirati kako je naša škola ponosna što ima takve učenike.

Damir Kruljac, prof. def.

stručni suradnik

Foto galerija: http://ss-ekonomska-vu.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=91