Škole različitih jednakosti

Škole različitih jednakosti je projekt ukupne vrijednosti 1.199.006,88 kn sufinanciran  100% iz Europskog socijalnog fonda Europske unije i odobren za financiranje u sklopu programa dodjele bespovratnih sredstava "Unaprjeđenje pismenosti-temelj cjeloživotnog učenja".

Projektne aktivnosti su usmjerene na stručno usavršavanje odgojno-obrazovnih radnika te razvoj i provedbu učeničkih izvannastavnih aktivnosti za unaprjeđenje digitalne i interkulturalne pismenosti.

Ciljevi su povećanje kapaciteta odgojno-obrazovnih djelatnika u ustanovama u Vukovarsko-srijemskoj županiji za razvoj interkulturalne i digitalne pismenosti kod učenika kroz izradu i provedbu novih izvannastavnih aktivnosti.

Projektom Škole različitih jednakosti  educirat će se profesori, stručni suradnici i učenici naše škole i škole partnera (Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca Vinkovci, Osnovna škola Nikole Tesle Mirkovci, Učilište Studium) za rješavanje kulturoloških konflikata, sukoba, diskriminacije, stereotipa i predrasuda te promicanje multikulturalizma i tolerancije. Povećat će se razina znanja i vještina o pravima nacionalnih manjina, razina svijesti o sličnostima i različitostima među narodnostima te svijest djece i mladih o važnosti suživota i njegovanja kulture tolerancije i prijateljstva prihvaćanjem i uvažavanjem kulturalnih i nacionalnih različitosti te ljudskih prava. Učenici će kroz izvannastavne aktivnost Interkulturalci naučiti o povijesti drugih kultura prisutnih u njihovom okruženju što je preduvjet za razvoj interkulturalnosti u budućnosti. Kroz izvannastavnu aktivnost E-novinari, učenici će povećati svoju razinu digitalne pismenosti kroz razne radionice i usavršavanje na području digitalne fotografije. Škola će provedbom projektnih aktivnosti kroz edukacije podići razinu kompetencija svojih djelatnika za inovativne pristupe poučavanju upotrebom informacijsko-komunikacijske tehnologije te razviti kurikulume izvannastavnih aktivnosti Interkulturalci i E-novinari za učenike koje će dovesti do razvijanja ključnih kompetencija za cjeloživotno učenje, a povećat će se i kvaliteta odgojno-obrazovnog procesa u školama na području Vukovarsko-srijemske županije.

Projekt će se provoditi od 30.studenoga 2017. do 30.studenoga 2019.godine.

Kontakt osobe u Ekonomskoj školi Vukovar: školske knjižničarke Marija Bratonja i Željka Geto

Škole različitih jednakosti

« Prosinac 2018 »