Škole različitih jednakosti

Interkulturalci

Autor: Marija Bratonja, 20. 3. 2019.

U izvannastavnoj aktivnosti Ekonomske škole Vukovar nazvanoj Interkulturalci sudjeluje 10 učenika i učenica. Kroz ovu izvannastavnu aktivnost učenici će naučiti više o svom identitetu, grupama, rješavanju kulturoloških sukoba, diskriminaciji, stereotipima i predrasudama te će promicati multikulturalizam i toleranciju...

Među njima će se povećati razina znanja i vještina o pravima nacionalnih manjina, razina svijesti o sličnostima i različitostima među narodnostima te svijest o važnosti suživota i njegovanja kulture tolerancije i prijateljstva prihvaćanjem i uvažavanjem kulturalnih i nacionalnih različitosti te ljudskih prava. Učenici će kroz ovu izvannastavnu aktivnost naučiti o povijesti drugih kultura prisutnih u njihovom okruženju što je preduvjet za razvoj interkulturalnosti u budućnosti. Naše sastanke započeli smo nizom radionica pod nazivom „Identitet i grupa“ gdje su učenici doznali što je to identitet, koje identitete oni imaju, koji su im jako i manje važni, jesu li identiteti stalni ili se mijenjaju. Saznali su i što su to grupe te osvijestili kojim grupama oni pripadaju te kako se ponašaju u grupi, a kako prema drugima koji nisu u njihovoj grupi. Učenici su trenutno u potrazi za starim obiteljskim fotografijama i informacijama o svojim precima kako bi saznali kada su njihovi preci stigli u zavičaj, od kuda i zašto, a sve kako bismo na sljedećim radionicama obradili temu „Obiteljska povijest i migracije“ izradom obiteljskih stabala i mapa migracija.

« Siječanj 2021 »

Ispis statistike od 22. 1. 2011.

Trenutno online:

> Projekti  > Škole različitih jednakosti