NOVOSTI U PROJEKTU SRCEšv2020./2021.

Sinergijsko - razvojni centar Ekonomske škole Vukovar

Autor: Željka Geto, 26. 3. 2021.

U siječnju 2021. godine osnovan je, uspostavljen i razvijen   Sinergijsko razvojni centar - Ekonomska škola Vukovar (SRCEšv) .Program edukacija i radionica „Sinergijsko razvojnog centra – Ekonomska škola Vukovar (SRCEšv)“ usmjeren je na usvajanje digitalnih kompetencija, financijske pismenosti, informatičke i pismenosti kao i informiranje o osnivanju, poslovanju i vođenju start - upova, brendiranju i marketingu, a sve u svrhu pripreme za što bolju konkurentnost na tržištu rada.

Učenici, nezaposleni i trajno nezaposleni su nam ciljane skupine te postoje dva predviđena programa radionica: kroz jedan će prolaziti učenici, a kroz drugi nezaposleni i trajno nezaposleni. Svaki od ta dva programa radionica odvijat će se kroz 2 ciklusa po 8 radionica. Zašto radionice? Od svih oblika rada, radionice najviše potiču iskustveno učenje, koje uvijek treba biti i procesuirano. U tome je najveća važnost radioničkog oblika rada. Kao specifičan oblik rada u nastavi ima i svoju posebnu metodologiju i pravila koja osiguravaju uspjeh procesa aktivnog učenja. Tako će učenici moći osvijestiti i potaknuti vlastite interese prema kojima će im se biti lakše i profesionalno orijentirati jer često iz hobija i intersa zna prozaći sjajna poduzetnička ideja.

Svakako ćemo s učenicima analizirati koliko su informirani o tržištu rada, jesu li ikada isprobali volonterstvo ili radili preko učeničkoga servisa te kako zamisljaju svoje radno mjesto i poslodavca ili zamisljaju li sebe kao istoga. Cilj je pripremiti ih za ulazak na tržište rada te ukoliko imaju - pomoći im u razvoju poslovne ideje.

Nezaposlene i trajno nezaposlene upoznat ćemo s burzom rada te ih dodatno osnažiti i pripremiti za predstavljanje na tržištu rada, također pokušat ćemo potaknuti poduzetničku crtu te im dati neke alate kojima mogu sebe promovirati, uputiti ih na dodatno usavršavanje i usmjeravanje, neizostavni dio je i onaj legislativni, a to je kako koristiti mjere samozapošljavanja.

Edukacijski program provodit će profesori i stručni suradnici koji su dio radnog tima SRCEšv-a.

> EU projekti  > Sinergijsko - razvojni centar EŠV  > 2020/2021