Humanitarne akcije

Sreću čine male stvari

Autor: Sanja Sabo-Ris, 9. 4. 2013.

Vođeni mišlju „pomozimo onima kojima je to najpotrebnije“ uspješno smo započeli i priveli kraju humanitarnu akciju „Sreću čine male stvari .“ Puni entuzijazma započeli smo, kako nam se na početku činilo, prilično jednostavan posao.

Ubrzo smo i sami shvatili koliko posla imamo.  Trebalo je, između ostaloga, izraditi plakate, poruke nade, obavjestiti ostale učenike i ono najteže - odlučiti se na kraju  kome podijeliti prikupljeno. Zasukali smo rukave i prionuli na posao te napokon 7.ožujka došli do vrhunca. Pribojavali smo se najgorega, ali zahvaljujući vama naše misli ostale su tamo gdje i pripadaju - u našim glavama i nisi se obistinile. U ovoj humanitarnoj akciji prikupili smo hranu i novčane priloge te smo 11.ožujka posjetili  predstavnicu Udruge za pomoć starijim osobama u kući koja je preuzela donacije. Želimo se zahvaliti prof. Mariji Grgić koja nas je vodila kroz ovu akciju, ravnatelju Ivanu Penavi koji ju je odobrio i na kraju svima vama jer smo ipak zbog vas dobili ono što smo svi priželjkivali SRETAN KRAJ.

Godina 2013. nije prva, a nadamo se da nije ni zadnja  godina u kojoj ćemo pomoću humanitarnih akcija izmamiti osmjehe na lica. S velikom srećom i ponosom u srcima predajemo našu ideju u ruke sljedećih generacija s ciljem da svi dobiju priliku osjetiti jedan poseban osjećaj koji je bio uz nas i pomogao nam da prevladamo prepreke. Neki će reći da je kratkotrajan, i jeste, ali vjerujte nam na riječ isplatit će se. Tih nekoliko dana nećete znati za mržnju, nećete biti usamljni, a ovaj svijet sa svim svojim vrlinama i manama postat će najbolje mjesto za život.

Martina Toth, 3g.

Ukupno: 919962