> Nastava  > Natjecanja
Natjecanja

Učenici Ekonomske škole Vukovar izradili kratak film na temu Nezaposlenost mladih te se prijavili na online natječaj Euroscole "Imam stav!"

Autor: Željka Geto, 5. 4. 2016.

Europski parlament, Ured za informiranje u Republici Hrvatskoj otvorio je Euroscola online natječaj ''Imam stav!'' kako bi omogućio mladima da na originalan i kreativan način prikažu svoje mišljenje i izraze svoj stav, prikupio radove hrvatskih srednjoškolaca te najkreativnije i najoriginalnije među njima nagradio sudjelovanjem u programu "Euroscola" Europskog parlamenta.

Video ili plakat moraju sadržavati kreativni odgovor na naslov "Imam stav!" i adresirati jednu od ponuđenih tema;

•         Ljudska prava: heroji našeg vremena

•         Nezaposlenost mladih

•         Migranti u EU

•         Digitalna revolucija: stagnacija ili inovacija?

•         Uspjeh ili neuspjeh: nova rješenja za održivu Europu

Tri najoriginalnija video ili vizualna odgovora na izazov "Imam stav!" osvojit će pravo sudjelovanja u programu "Euroscola" Europskog parlamenta - odnosno tri subvencije za putovanje u Strasbourg (Francuska) za 24 učenika i 2 mentora srednjih škola koju pohađaju pobjednici.

Učenici Ekonomske škole Vukovar prijavili su se na natječaj s kratkim filmom na temu nezaposlenost mladih, evo što su nam rekli :

"U dogovoru s našom razrednicom, Sanjom Slijepčević i profesoricom Radom Hadžić odlučili smo se prijaviti na natječaj "Imam stav" s temom: Nezaposlenost mladih. Zajedničkim snagama, uz pomoć Aleka Stevića uspjeli smo napraviti video na dogovorenu temu. Radnja se odvija u gradu Vukovaru i našoj školi. Da smo originalni i jedinstveni pogledajte i uvjerite se!"

Video: https://vimeo.com/161391511

Pohvale profesoricama i učenicima na trudu i kreativnosti!

« Prosinac 2018 »