„VET connected – GET connected“ TCA Seminar

Autor: Miroslav Grahovac, 6. 12. 2016.

„VET connected – GET connected“ TCA Seminar

23.-25. studenog 2016.

Dublin, Clontarf Castle

U rujnu  ove godine Agencija za mobilnost i programe EU uputila je poziv za prijavu za sudjelovanje na kontaktnom seminaru pod nazivom „VET connected – GET connected“ koji se održao u Dublinu u Irskoj, u razdoblju od 23.11.-25.11.2016.

Svrha seminara bila je doznati mogućnosti koje Erasmus+ nudi od stručnjaka na području mobilnosti u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju, učiti iz postojećih primjera dobre prakse od korisnika koji su provodili ili provode projekte mobilnosti u strukovnom obrazovanju te pomoći i olakšati sudionicima pronalazak potencijalnih partnera za provođenje projekata mobilnosti učenika i osoblja u strukovnom obrazovanju.

Budući smo prošle školske godine prijavili projekt u sklopu Erasmus+ programa, a koji nam je nažalost bio odbijen ovaj kontakt seminar sam vidjela kao veliku priliku za prikupljanje informacija koje su potrebne za pisanje uspješnih projekata ali i kao priliku za upoznavanje potencijalnih partnera te sam se prijavila, a Agencija mi je odobrila sudjelovanje.

Na seminaru je sudjelovalo  70 sudionika iz više od 20 zemalja. Za vrijeme seminara održavale su se aktivnosti koje su omogućile sudionicima da se upoznaju kroz igru. Sudionici su također imali priliku predstaviti sebe i svoju ustanovu kratkom prezentaciju kroz aktivnost pod nazivom The M Factor. Po završetku drugog dana seminara kroz aktivnost pod nazivom The Writing on the Wall, sudionici su imali priliku razgovarati jedni s drugima sa svrhom traženja i upoznavanja potencijalnih partnera za neke buduće projekte u sklopu Erasmus+ programa. Tom prilikom sam upoznala predstavnike drugih organizacija čije je područje djelovanja slično mome i s kojima sam se dogovarala o mogućnostima suradnje na projektima mobilizacije nastavnika i učenika, razmjene dobre prakse, Job shadowing, ali i nekih drugih vrsta suradnje koje možda nisu direktno vezane za školu.

Sudjelovanje na seminaru mi je pomoglo da uvidim veliku važnost koju imaju Erasmus+ projekti. Kako smo mi kao škola, a i ja kao pojedinac potpuno neiskusni u pisanju i pripremi Erasmus+ projekata ovaj seminar mi je bio od velike pomoći. Iz prve ruke sam čula iskustva i informacije od ljudi koji godinama uspješno provode projekte. Upoznala sam puno potencijalnih partnera s kojima planiram ostati u kontaktu i s kojima ćemo kao škola pokušati ostvariti cilj uspješne prijave i provedbe projekta kako bi omogućili nastavnom osoblju i učenicima naše škole da otkriju mogućnosti koje im se nude i da se dalje obrazuju i usavršavaju u svom području. Stečena znanja i informacije ću prenijeti kolegama koji su zainteresirani za pisanje i provedbu projekata. Veliku prednost vidim i u tome što sam osobno upoznala ljude koji rade u Irskoj Nacionalnoj agenciji i koji su se ponudili biti na raspolaganju za sva pitanja koja bi mogla imati pri pisanju uspješnih projekata.

U prilogu su linkovi s prezentacijama i slikama sa seminara.

Vera Kovačević, prof.

> O školi  > Oglasna ploča