Učenički radovi

Zagrli za rijetke, zagrli lijepim riječima

Autor: Željka Geto, 24. 2. 2017.

Hrvatski savez za rijetke bolesti pokrenuo je kampanju pod nazivom: ˝Zagrli za rijetke, zagrli lijepim riječima˝. Ovogodišnja kampanja predstavlja nastavak prošlogodišnje koja se provodila pod nazivom: ˝Zagrli za Guinness zagrli za rijetke!˝, kada se pokušao oboriti Guinessov rekord u broju prikupljenih fotografija zagrljaja u znak podrške oboljelima od rijetkih bolesti.

Ovogodišnja kampanja ˝Zagrli za rijetke, zagrli lijepim riječima˝ započela je 21. veljače i traje do 28. veljače, a sastoji se od prikupljanja dobrih želja u znak podrške oboljelima od rijetkih bolesti i članovima njihovih obitelji.

S tim u svezi u holu škole postavljeno je ˝drvo života˝ na koje učenici i nastavnici mogu napisati svoje poruke oboljelima od rijetkih bolesti i članovima njihovih obitelji.

Po završetku kampanje fotografije drveta života objaviti ćemo na društvenoj mreži kampanje, web i facebook stranici škole te ćemo ih poslati Savezu za rijetke bolesti.

Preporuku za provođenje akcije dalo je i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa.

Posebno molim razrednike/razrednice da pod satom razrednika, DO KRAJA KAMPANJE, potaknu učenike/učenice na ovu aktivnost, što je u izravnoj vezi sa ostvarivanjem odgojne funkcije Škole jer na taj način kod učenika razvijamo ljudske vrijednosti suosjećanja, BRIGE O DRUGIMA,  solidarnosti i empatije.

Mira Majstorović

« Studeni 2018 »