Vijesti za učenike

Natječaj za 48. književno - recitalnu manifestaciju „Susret riječi Bedekovčina 2017.“

Autor: Željka Geto, 27. 4. 2017.

Općina Bedekovčina raspisuje natječaj za 48. književno - recitalnu manifestaciju „Susret riječi Bedekovčina 2017.“

I. Natječaj se raspisuje u sljedećim kategorijama:

1. Natječaj za pjesničke i prozne radove

Pozivamo sve autore da pošalju svoje pjesničke i/ili prozne radove, koji mogu biti na sva tri narječja (štokavski, kajkavski i čakavski). Prozni radovi ne smiju biti duži od četiri kartice teksta (tri stranice računalnog ispisa, font 12, razmak 1,5), a pojedini autor može poslati do tri pjesnička teksta na pojedinom narječju, odnosno do tri prozna teksta.

2. Natječaj za sastavak – Moj dan s…

Pozivamo sve autore koji su mlađi od 19 godina da pošalju sastavak na temu Moj dan s… U svojemu sastavku učenici osnovne škole mogu opisati jedan zamišljeni dan koji bi proveli s nekim književnim likom. Pritom mogu u obzir uzeti karakter lika, mjesto i vrijeme radnje djela u kojem se lik pojavljuje i osmisliti kako će s njime provesti dan, kamo bi ga poveli, o čemu bi s njime razgovarali itd. Učenici srednjih škola mogu pak birati između lika i pisca, odnosno spisateljice, a inspiraciju mogu potražiti i izvan popisa lektire. Ako se odluče za autora, trebaju na umu imati njegovu biografiju. Radovi ne smiju biti duži od četiri kartice teksta (tri stranice računalnog ispisa, font 12, razmak 1,5), a naslov se može promijeniti i uskladiti s tekstom (Moj dan s J. K. RowlingMali princ i ja u ZagrebuU sobi s Kafkom…). Tekstovi će se ocjenjivati u dvije kategorije: učenici osnovnih škola i učenici srednjih škola.

II. Podnošenje prijava

Sve radove treba označiti šifrom i s podacima o autoru (ime i prezime autora, adresa, kontakt mail i broj telefona) poslati na e-mail adresu susretrijeci@bedekovcina.hr. Radovi se mogu i dostaviti na adresu: Općina Bedekovčina, Trg Ante Starčevića 4, 49221 Bedekovčina, s naznakom: Za natječaj Susret riječi Bedekovčina 2017. U tom slučaju potrebno je poslati i dodatnu omotnicu u kojoj su navedeni podaci o autoru te CD ili USB sa snimljenim radovima.

Tekstove možete poslati zaključno do 1. lipnja 2017. godine. Radovi koji nisu u skladu s uvjetima natječaja neće se razmatrati.

III. Odabir radova

Tridesetak najuspješnijih radova, koje će odabrati stručno povjerenstvo, bit će javno izvedeni na završnoj svečanosti Susret riječi u rujnu u Bedekovčini, a prošireni izbor odabranih radova bit će tiskan u prigodnom zborniku. Za najbolja tri pjesnička/prozna rada, kao i za najbolja tri sastavka osnovnoškolaca i tri najbolja sastavka srednjoškolaca po izboru stručnog povjerenstva organizator osigurava novčane nagrade.

Natječaj je objavljen i u Večernjem listu dana 15. travnja 2017. godine i otvoren je  do 1. lipnja 2017. godine.

Izvor: http://www.bedekovcina.hr/sluzbena-objava/p2s2rahjuesjlwnf

> Kutak za učenike