Humanitarne akcije

Humanitarna akcija EŠV

Autor: Marija Bratonja, 11. 10. 2023.

Ekonomska škola Vukovar je, u dogovoru sa Humanitarnom udrugom Duga iz Vukovara, povodom 17. listopada – Međunarodnog dana borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti, pokrenula humanitarnu akciju prikupljanja hrane i higijenskih potrepština za socijalno ugrožene građane grada Vukovara...

Humanitarna akcija nosi naziv: ˝Mijenjajmo sva lica siromaštva˝.
Ekonomska škola Vukovar svake godine, povodom 17. listopada, provodi različite akcije sa ciljem senzibilizacije učenika i nastavnika škole, ali i šire javnosti na socijalno ugrožene građane grada Vukovara. Ovo je već šesta godina kako se akcija provodi i u ovakvom obliku.
Sudjelovanje u akciji ove su godine potvrdile 4 osnovne i 4 srednje škole s područja grada Vukovara.
Humanitarna akcija će se provoditi od 16. – 20. listopada na način da učitelji i nastavnici u osnovnim i srednjim školama na području grada Vukovara prikupljaju hranu i higijenske potrepštine za socijalno ugrožene građane grada Vukovara.
Nakon provedbe humanitarne akcije, prikupljenu hranu i higijenske potrepštine u školama će preuzeti djelatnici Humanitarne udruge ˝Duga˝ iz Vukovara te ih proslijediti krajnjim korisnicima.

Sukladno preporukama UN-a, koji je proglasio 17. listopada Međunarodnim danom siromaštva i socijalne isključenosti, osnovni cilj akcije je senzibiliziranje učenika i nastavnika osnovnih i srednjih škola, ali i šire javnosti za potrebe socijalno ugroženih građana. Akcijom želimo prikupiti što više hrane i higijenskih potrepština za naše sugrađane koji su najugroženiji. Akcija ima i svoju dodanu vrijednost jer njome utječemo i na odgojnu komponentu naših učenika tj. svojim primjerom, svojim postupcima i svojim ponašanjem našim učenicima pokazujemo vrijednosti koje trebaju usvajati. To je najbolji primjer iz prakse.

> Humanitarne akcije