Školska knjižnica

Školska knjižnica Ekonomske škole Vukovar bogatoga je fonda. Ona broji preko 7000 svezaka, a sadrži veliku zbirku lektirnih naslova, zbirku beletristike, stručnu, referentnu te zavičajnu zbirku. Knjižnica posjeduje i određeni broj novina i časopisa (periodike) sa stalnom pretplatom koji se mogu koristiti u prostoru školske knjižnice. Za naše učenike i djelatnike dostupna je i nešto skromnija zbirka audio - vizualne građe.

Školska knjižnica prostor je susreta, znanja, učenja, istraživanja, informiranja, kreativnoga rada i razonode te obuhvaća odgojno - obrazovnu, kulturno - javnu, informacijsko - referalnu i stručnu djelatnost. U prostoru knjižnice mogu se koristiti dva računala s intenetskom vezom kao i prostor čitaonice, a građa je u slobodnom pristupu.

Upisom u Ekonomsku školu Vukovar automatski postajete član školske knjižnice te su vam dostupne sve informacije i knjižnične usluge. Rok posudbe je 14 dana koji se može produžiti pravovremeno na još toliko. Posuditi možete najviše 3 jedinice građe.

U sklopu projekta Škole različitih jedankosti - Unaprjeđenje pismenosti, financiranog iz europskog socijalnog fonda, imali smo priliku opremiti školsku knjižnicu prema standardu te ju učiniti još pristupačnijom, modernijom i otovrenijom prema našim korisnicima.

Što sve možete raditi u školskoj knjižnici?

- informirati se

- podići knjigu koju imate za lektiru

- podići knjigu za čitanje iz razonde

- uputiti zahtjev za kreiranjem popisa literature za seminar, završni rad

- sudjelovati na radionicama knjižničarki

- koristiti računala (pretraživanje interneta, pisanje seminara, radova, kreiranje power point prezentacija te korištenje web alata)

- koristiti građu koja je u slobodnom pristupu

- sudjelovati u izradi panoa te kreativnih podhvata

- u dogovoru s profesorima gledati filmove vezane za nastavne jedinice

Za sve upite i ideje tu smo za Vas.

Vaše knjižničarke

katalog AV gradje.doc